Folia samochodowa carbon staje się ostatnimi czasy coraz popularniejsza. Można ją bowiem oklejać poszczególne części aut, na przykład: listwy zewnętrzne, spoiler oraz elementy wnętrza. Specjaliści pracujący w najlepszych warsztatach samochodowych polecają używanie folii znanych firm 3M, Arlon, Oracal, MACtac. Folie występują w bogatej gamie barw, a ich wykończenie wykonywane jest metodą połysk, mat.

Oklejanie samochodów folią carbon
Jest to dobrze znana technika nakładania warstwy folii imitującej swoją strukturą włókno węglowe (czyli tak zwany carbon) na gładkie i lakierowane elementy nadwozia czy też wnętrza pojazdu. Niestety nierównomierna, chropowata struktura niektórych elementów samochodu uniemożliwia ich oklejenie, szczególnie tam gdzie folia jest naprężona i ułożona na ciepło. Tym samym w takim przypadku fachowcy zalecają oklejanie tak trudnych elementów nawet podwójną warstwą folii, a czyni się to ze względu na ograniczenie w rozciągliwości folii. Najnowsze innowacyjne folie na rynku dają szerokie pole do popisu. A mianowicie ich struktura chemiczna pozwala w dowolny sposób ją modelować również na obłych i przetłoczonych powierzchniach. Dbałość o naklejoną folię przeprowadzana jest przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych, które gwarantują długotrwałą jakość i odporność na wszelkie zarysowania czy też urazy mechaniczne.

Fenomen folii samochodowej carbon
Jak pisze oklejaniesamochodow.waw.pl – fenomen tejże folii polega na jej innowacyjnej trójwymiarowej strukturze.Folie te szczególnie polecane są do tuningu samochodów, gdyż nadają indywidulanego charakteru.

Więcej: Oklejanie samochodów Warszawa